10 PCS For Wholesale Miniature Control Relays Small Intermediate Relay AC 12V DC C24 AC220 HH52P HH53P HH54P HH62P HH63P HH64P
$10.76 – $56.28Price range: $10.76 through $56.28
| Weight | 0.080 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| EU LVD Voltage | Low voltage: Below 50Vac or 75Vdc |
| Power Source | Ac, Ac |
| Model Number | HH52P |
| is_customized | No |
| Use | General Purpose |
| Protect Feature | Sealed |
| Small relay | Intermediate relay |
| Voltage | 12V 24V 220V |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Miniature control relays
■ Description
The HH52, 53 and 54 are a series of miniature general purpose relays specially designed for users demanding small size, sturdy construction and high electrical capacity. Mechanisms are furnished in polycarbonate dust-proof enclosures and are recommended for a multitude of electrical control applications for their reliability and compact size. Continuous duty coils, either AC or DC are available for voltages up to 240V AC or 120V DC. Contacts can be supplied in 2PDT, 3PDT, 4PDT arrangements. Continuous current ratings are 3, 5 and 7 Amps. Many terminal types are available for solder, plug-in or printed circuit board mounting.
■ Features
• 2PDT, 3PDT and 4PDT
• Reliable operation, long service life
• High dielectric strength
• Solder, PC board, wire wrap and
screw terminal socket
• AC or DC coils
• Barriered contacts for opposite
polarity available
• Dust proof enclosures







































MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.