20/50/100PCS Pneumatic Air Connector PL 4mm 6 8 10 12mm Thread 1/8 1/4″ 3/8″ 1/2″ Trachea Elbow Air Fittings Hose Quick Conector
$5.41 – $199.34Price range: $5.41 through $199.34
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Type | Fittings, Fittings |
| Model Number | PL4/6/8/10/12-M5/01/02/03/04 |
| The material | Plastic brass |
| Suitable pipe size | Outer diameter 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm hose |
| Thread Size | M5″ 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ |
| Motivity Type | other |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Male Thread Size: M5 " , 1/8", 1/4", 3/8", 1/2"BSPT
Fit For Tube Outer Diameter: 4mm 6mm 8mm 10mm 12mm
Tips:
01=1/8" Threaded≈9.7mm
02=1/4" Threaded≈12.7mm
03=3/8" Threaded≈16mm
04=1/2" Threaded≈20mm
Fluid Type:Air / Vacuum
Operating Pressure:0~10.2kgf/cm2 (0~1.0Mpa)
Negative Pressure:-750mmhg (10 Torr)
Operating Temperature Range:PU / Nylon ,Polyurethane
Quick Fitting Material:Brass/Plastic 









































MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
10/50/200Pcs Male Thread M3 M4 M5 M6 Mini Pneumatic Pipe Connector Screw Through Quick Fitting OD Air Tube Fast Twist Joint
10Pcs 304 Stainless Steel Pneumatic Hose Fitting PL Air Tube Connector 1/8 1/4 3/8 1/2 Quick Release Pipe Fittings 4mm 6mm 8mm
10PCS PM 304 Stainless Steel Fitting Metal Pneumatic Quick Coupling -4/6/8/10/12/14/16mm Push In air Hose Connector
304 Stainless Steel Pneumatic Quick Connect Fitting PG PU 4 6 8 10mm for Air Compressor Gas Pipe Hydraulic Plug-In 10-50PCS
PC pneumatic quick connector 304 stainless steel G thread M5 M6 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ BSP external thread pipe water gas connector
Plastic Pneumatic Connector Pipe Fitting Quick Push For Air Water Connecting PY PW 4 6mm 8mm 10mm 12mm Y Shape Hose Fittings

Reviews
There are no reviews yet.