20/50/100PCS Pneumatic Air Connector PL 4mm 6 8 10 12mm Thread 1/8 1/4″ 3/8″ 1/2″ Trachea Elbow Air Fittings Hose Quick Conector
$5.41 – $199.34Price range: $5.41 through $199.34
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Type | Fittings, Fittings |
| Model Number | PL4/6/8/10/12-M5/01/02/03/04 |
| The material | Plastic brass |
| Suitable pipe size | Outer diameter 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm hose |
| Thread Size | M5″ 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ |
| Motivity Type | other |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Male Thread Size: M5 " , 1/8", 1/4", 3/8", 1/2"BSPT
Fit For Tube Outer Diameter: 4mm 6mm 8mm 10mm 12mm
Tips:
01=1/8" Threaded≈9.7mm
02=1/4" Threaded≈12.7mm
03=3/8" Threaded≈16mm
04=1/2" Threaded≈20mm
Fluid Type:Air / Vacuum
Operating Pressure:0~10.2kgf/cm2 (0~1.0Mpa)
Negative Pressure:-750mmhg (10 Torr)
Operating Temperature Range:PU / Nylon ,Polyurethane
Quick Fitting Material:Brass/Plastic 









































MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
10Pcs 304 Stainless Steel Pneumatic Hose Fitting PL Air Tube Connector 1/8 1/4 3/8 1/2 Quick Release Pipe Fittings 4mm 6mm 8mm
360° Rotary Connectors Pneumatic Air Fitting Swivel Joint High Speed Rotation 6/8/10/12mm MaleThread M5 1/4 1/2 Quick Coupling
5-1000 PCS Pneumatic Air Connector Fitting PC 4mm 6mm 8mm 10mm 12mm Thread 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2 Hose Fittings Pipe Quick Connector
BUC Pneumatic Manual Valve – Straight Head Quick Coupling Steering Switch Manual Ball Valve for Air Hose (4mm,6mm,8mm,10mm,12mm)
PC pneumatic quick connector 304 stainless steel G thread M5 M6 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ BSP external thread pipe water gas connector
PC4 6 8 10 12mm 1/81/43/81/2BSP Trachea Quick Screw Connector Copper Pneumatic Components Fast Twist Joint Pipe Fittings

Reviews
There are no reviews yet.