Outdoor On/Off Waterproof IP67 Junction Box Inline Power Cord 110V-220V 12V-24V Marine Rocker Switch 20A High Current Connetor
$11.25 – $206.87Price range: $11.25 through $206.87
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | FRONCS |
| Material | Plastic |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Current | 20A |
| Features | IP65 |
| Item Type | SWITCHES |
| Switch Type | Push Button Switch |
This switch junction box is made of high strength flame retardant PA66 material, sturdy and durable. Professional electronic component sealant makes it better used in outdoor rainy conditions, IP67 waterproof
Color: Red/Green
Switch Action: Screw Wiring / DPST/ ON OFF
Voltage: 12V-24VDC; 110V-220VAC
Rated Current: 20A
Waterproof Grade: IP65
Head Type: PG9 supports cable diameter: 4mm-8mm
Connector Type : Screw






MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
10/30/100 Pcs KCD1 Snap – in Boat Rocker Switch – SPST ON – OFF, 2/3/4 Pin, 250V 6A (AC) / 125V 10A, 2P Toggle Power Snap Switch

Reviews
There are no reviews yet.