1/5/20/100Set PV Solar Connector Photovoltaic Male Female Plug Waterproof 3 4 5 Way Y-Type 1 In 2/3/4 Out Solar Kits System
$4.29 – $89.41Price range: $4.29 through $89.41
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| Voltage | 220 V |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| EU LVD Voltage | Low voltage: Below 50Vac or 75Vdc |
| Model Number | Y Branch Connectors |
| Rated current | 20A~30A |
| Proof voltage | TUV 6000AC (1MIN) |
| Rated Voltage | TUV1000V DC/UL 600V DC |
| Suitable cable cross sections | 2.5mm sq~~6.0mm sq |
| Contact material | Copper, tin plated |
| Housing material | PPO |
| Waterproof | IP67 |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
INTRODUCTION
Wiring specifications:2.5/4/6mm⊃2;
Insulation resistance:≥0.5MMΩ(T type) / 1MMΩ(Y type)
Core material:Copper tin plated
Shell material:PPO insulation material
Protection level:IP67
Temperature range:-40 ~ 105 ° C
Working current:30A
Working voltage:1000V max




MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
1/5/20/100 Sets DC PV Y Branch Photovoltaic Solar Connector 1000V 30A Male Female 3-Way 4-Way 5-Way Plug 1 To 2/3/4 Adapter
30A Photovoltaic PV Connector Y Type Adapter 1000V Parallel Connection Solar Panel 1 To 2/3/4 PV Plug Solar Cell Connector
4//2.5 mm² Extension Cable PV1-F Solar Panel Wire, Waterproof DC Connector Male & Female Pair for Photovoltaic System
6 mm² 10AWG Extension Cable PV1-F Solar Panel Wire, Waterproof DC Connector Male & Female Pair for Photovoltaic System

Reviews
There are no reviews yet.